1) Musím byť aktívnym bežcom aby som sa mohol zúčastniť CRAZY COLORS ? / Do I have to be an active runner in order to participate in CRAZY COLORS?

Samozrejme že nie! CRAZY COLORS nie je o výkone ale o zábave. Samotný beh má 4 kilometre, avšak žiadna časomiera nebude spustená. To znamená že okrem behu, môžeš do cieľa aj cúvať, doskákať alebo sa len tak plaziť. Jednoducho, môžeš si vybrať akúkoľvek taktiku aj s pomocou kamarátov, rodičov, detí alebo známych. / Certainly not! CRAZY COLORS is not about your performance but about fun! The run itself is 5km long and there is no track of time. That pretty much means the technique you are about to chose for finish the race could be anything from running, reversing, jumping or just crawling. And it is also okay to have a company as friends, family or just any stranger.

2) Môžem sa behu zúčastniť aj v rámci tímu alebo jedine len ako jednotlivec?/ May I participate as a part of team or only as a single runner?

Je to na tebe. Ak chceš bežať s tímom, musíte byť minimálne 4, aby ste získali skupinovú zľavu na štartovnom. Vytvorte si názov tímu, avšak nie je to štafetový beh, čiže do cieľa bežíte spoločne alebo kľudne aj každý sám. / It is totally up to you. If you are willing to create your own team, remember it must be at least 4 of you all in order to get a team discount on the enter fee. Create your own name but remember, CRAZY COLORS is not a relay run, that means all of you will run together or apart as you wish.

3) Čo zahŕňa štartový balíček? / What does the starting package includes ?

tričko, bandana, balíček s farbou, medaila a iné prekvapenia od našich partnerov. Pamätaj, že k vyzdvihnutiu štartového balíčku je NUTNÉ si priniesť so sebou vyplnené tlačivá - prehlásenie o zdravotnom stave a súhlas so spracovaním osobných údajov!  Urýchlime tým registráciu na mieste!/ T-shirt, bandan, bag of color, medal and other surprises from our sponsors. Do not forget to bring the following filled out form such as statement of health and consent of the person concerned.

4) Môžem si na beh zobrať aj deti resp. bežať s kočiarom?/ May I take my children with me or even have them in the scroller ?

Samozrejme, že áno! Deti do 5 rokov v sprievode rodičov majú vstup bezplatný a nemusia sa ani registrovať. Avšak, upozorňujeme, že biele kočiare po behu už nikdy nemusia byť biele. :-) / Sure you can! Children younger than 5 years are free of entry fee accompanied with their parents. However, keep in your minds that white scrollers may not remain white after anymore :-)

5) Môžem si na beh zobrať svojho psa alebo iného domáceho miláčika?/Is it okay to bring my dog or any other pet with me while running?

Psíkovia, mačičky a iné zvieratká určite nebudú tak nadšené a už vôbec sa nebudú tešiť svojmu novému farebnému vzhľadu keď budú zafarbený od hlavy po chvost. Preto CRAZY COLORS  bude bez psov, mačiek či iných domácich miláčikov. #PETFREE/ Dogs, cats or other animals will certainly not be happy about their new color look when being colored from head to tail. Therefore, we would like to remind CRAZY COLORS as petfree event!

6) Čo v prípade, ak aj moja babička a dedko budú mať záujem sa zúčastniť?/ What do I do if my grandma and grandpa ask to join me for the race?

Sú viac než vítaní! CRAZY COLORS nie je vekovo - limitovaný beh a preto radi uvítame všetkých./They are more than welcome! CRAZY COLORS has no age limit and therefore we are looking forward to seeing everyone!

7) Je beh CRAZY COLORS  časovo limitovaný?/ Is there any time limit for the race ?

Nie. CRAZY COLORS nie je o výkone ale o zábave. Každý si beží vlastným tempom aby si mohol beh čo najlepšie vychutnať  a zabaviť sa. Pamätaj, čím viac farebnejší, tým lepšie. / Absolutely not. CRAZY COLORS is not about performance but fun. Each of you will set their own pace in order to enjoy is as much as possible and get the most of fun out of it. Remember, more colorful better.

8) Vrátite mi štartovné  ak sa nebudem môcť zúčastniť ?/ Will my enter fee be refunded in case I will not be able to participate in day of race?

Bohužiaľ nie. Vždy si ale môžeš vyzdvihnúť  svoj štartový balíček. Ak ti to nevychádza ani tak, môžeš prenechať svoje štartovné niekomu inému. Ale nezabudni, musíš to stihnúť 7 dni pred štartom./ Unfortunatelly not. But you have an option of picking up your starting package. If that does not work our for you either because your plans have rapidly changed, you can always postpone your spot to  someone else. But remember, it must be done the latest 7 days before beginning.

9) Je v poriadku, keď si so sebou vezmem foťák?/ Is it okay to take my camera with me ?

Jednoznačne že áno! Jedinečná príležitosť spraviť si tú najfarebnejšiu selfie/ fotku všetkých čias! Avšak, odporúčame ti, pribaliť si k nemu aj ochranný obal./ Absolutely yes! This is your chance to take the coolest/most colorful or unique selfie/ picture ever! However, we recommend to safely cover it!

10) Čo v prípade ak bude pršať v deň preteku?

Malá vlhkosť samotným farbám nezaškodí, práveže naopak. Avšak, v takom prípade sa štart preteku posúva o ďalšiu hodinu. V prípade ak počasie bude skutočne veľmi nepriaznivé, budeme Ťa informovať prostredníctvom našej stránky a Facebook-u./ Soft drizzling does not hurt the colors and actually adds to it. However, in case of rain we will postpone the beginning of the race one hour later. In case of really bad weather we will update you via CRAZY COLORS website and Facebook.

11) Sú farby bezpečné?/ Are colors safe?

Áno, sú tvorené  z potravinového škrobu a sú čisto prírodné a zdravotne nezávadne. Niektorí bežci ale preferujú bežať v okuliaroch alebo dýchacích maskách, či bandanach na prekrytie úst./ Sure they are. They are made of bread starch and naturally based. Some of the runners prefer to run with sunglasses or using bandan to cover their mouth. That is something also recommended.


12) Môžu farby poškodiť moje oblečenie ?/ Can colors possibly destroy my clothes ?

Časť farieb opadne z oblečenia hneď po behu. Ak sa chceš farby zbaviť úplne, je dobré vyprať si veci v čo najkratšom intervale. Napriek tomu ti odporúčame obliecť si v deň behu niečo, čo ti nebude až tak ľúto./ Part of the color powder will fall off immediately after the race. If you are looking forward to remain the original colors and look of your clothes, we recommend to wash your outfit after the race as soon as possible. However, we also recommend to dress up fairly for the occasion and put something on that may be recolored/ redesigned for good

13) Kde sa môžem po behu očistiť?/ Where do I clean myself afterwards?

V cieľu na teba budú čakať čistiace stanice, kde sa môžeš očistiť prúdom vzduchu. Nebude to síce 100% očistenie, ale na dojazd domov to bude stačiť. / As soon as you reach the finish line, there will be air-cleaning stations. It does not guarantee being 100% clean but enough to make it home.

14) Mám ešte jednu otázku, ktorá nebola zodpovedaná.../ I have one more question, that has not been answered..

V tom prípade nás neváhaj kontaktovať na info(at)crazycolors.sk / In this case, do not hesitate to contact us at info(at)crazycolors.sk